Podlahy - Koberce


Mnoho lidí v dnešní době při výběru podlahové krytiny dává přednost parketám, plovoucí podlaze či dlažbu. Po období stagnace se ovšem jako součást moderního interiéru dostává opět na výsluní koberec. Je totiž jedním z nejpříjemnějších podlahových povrchů s výbornými izolačními vlastnostmi.
 
Koberec navíc představuje výrazný designový prvek, který dokresluje celkový vjem z místnosti a navozuje v bytě útulnou atmosféru. Jak ale vybrat ten správný? Nejprve je třeba si odpovědět na otázku, proč si vůbec chceme koberec pořídit – je-li to čistě kvůli jeho dekorativní funkci, anebo kvůli jeho praktickému využití. Z toho pak vyplývá výběr materiálu, hustota vlasu a barva koberce. Dalším aspektem výběru koberce jsou jeho izolační schopnosti. Koberec totiž dobře tlumí otřesy a udržuje teplo v místnosti, takže se skvěle hodí například do dětského pokoje. Posledním kritériem je, zda zvolit koberec celoplošný nebo kusový.
 
Klíčovou vlastností nového koberce je jeho materiál. K výrobě většiny koberců se používá kombinace přírodních a syntetických vláken. Spojením nejlepších vlastností obou materiálů vznikne vysoce odolná, trvanlivá a pružná pokrývka podlahy. Další oblíbený materiál přestavují umělá vlákna, nejčastěji reprezentovaná polyamidem, polypropylenem či polyesterem. Tato vlákna se používají pro výrobu tzv. zátěžových koberců, které jsou určeny hlavně do kanceláří, komerčních prostor, ale také do chodby či haly obytného domu. Za nejkvalitnější materiál pro výrobu koberců považujeme vlnu,která je velmi příjemná na dotek a pyšní se dlouhou životností.
 
 
Nabízíme koberce firmy BOHEMIA. Výběr ze stovky barev a dekorů.
koberce podlahy01koberce podlahy02koberce podlahy03koberce podlahy04koberce podlahy05koberce podlahy06