Dřevěné podlahy


Do interiérů se opět nastěhovali dřevěné podlahy. Dřevo, přírodní materiál, příjemný na dotek i pohled, koresponduje s jakýmkoliv stylem zařízení a dokáže vytvořit jedinečnou atmosféru tepla a pohody. Královnou našeho interiéru může být například podlaha z klasických parketových vlysů nebo velkoplošná plovoucí podlaha.
 
Co nás na dřevěné podlaze upoutá
Ano, její barva. Na současném trhu je pestrá nabídka podlah z různých evropských i tropických dřevin. Exotické tropické dřeviny nejen rozšiřují barevnou škálu od růžové, růžovočervené, červenohnědé až tmavohnědé, ale zároveň lákají pozornost svým původem, vzdálenou a tajemnou exotikou. Tato pestrá nabídka dokáže vyhovět jakémukoliv stylu i náročnosti zařízení interiéru.

Dalším požadavkem na kvalitní dřevěnou podlahu jsou fyzikální a mechanické vlastnosti dřeva - zejména stabilita rozměrů a tvrdost - neboť zejména ty určují kvalitu dřevěné podlahy a její životnost. Exotické dřeviny jsou ve srovnání s evropskými dřevinami tvarově stálejší, protože rostly ve vyšší relativní vlhkosti vzduchu než evropské dřeviny. Vzhledem k trvalejšímu klimatu jsou i homogennější - rozdíl mezi letním a jarním dřevem není tak výrazný jako v případě evropských dřevin. Tropické dřeviny proto mají i vyšší hustotu, s čímž souvisí i vyšší tvrdost dřeva, která má vliv na odolnost vůči opotřebení. Jednoduše, tropické dřeviny mají vyšší životnost.
 
 
Nabízíme pokládku dřevěných podlah světoznámého výrobce STEIRER. Můžete si vybrat z desítek textur a barev.
drevene podlahy01drevene podlahy02drevene podlahy03drevene podlahy04drevene podlahy05drevene podlahy06